فروشگاه تخصصی سرویس خواب ماکان دکور

amirsvi

چطور بهترین دکوراسیون اتاق خواب را داشته باشیم؟

اصول کاربردی و مهم در دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب از عناصر مهم در محیط منزل می باشد که باید با دقت و ظرافت زیادی مورد توجه قرار بگیرد. از آن جایی که هر فردی به طور کلی مدت زیادی را در اتاق خواب می گذراند، بنابراین چیدمان این محیط اهمیت زیادی دارد. دکوراسیون اتاق خواب باید با توجه نکات مهم و اصولی طراحی گردد.

اتاق خواب از محیط هایی است که اگر به گونه ای خارج از عرف چیدمان شده باشد، می تواند مشکلات زیادی را برای اجرای کارهای شخصی یا حتی یک خواب راحت به دنبال داشته باشد.

چیدمان اتاق خواب باید زیبایی و ظاهر شیک را در کلیه نکات مهم در دکوراسیون به همراه داشته باشد. در این صورت دکوراسیون اتاق خواب شرایط طبیعی و نرمال را برای شما فراهم خواهد کرد.

                                                                                                                    اصول چیدمان اتاق خواب

اصول چیدمان اتاق خواب

عناصر مهم در چیدمان اتاق خواب

اتاق خواب علاوه بر اینکه محیطی برای خواب می باشد، یک پناهگاه امن نیز برای انجام سایر کارهای شخصی فرد خواهد بود. در واقع فرد در این پناهگاه کلیه خستگی روزانه را از تن به در خواهد کرد. چنین اتاقی باید کلیه اصول چیدمان را در بطن خود داشته باشد. در این صورت می تواند آرامش لازم را برای فرد فراهم نماید.

انتخاب رنگ برای چیدمان اتاق خواب

در انتخاب رنگ برای اتاق خواب دقت و حوصله به خرج دهید. توجه داشته باشید که رنگ به کار رفته در اتاق خواب تاثیر به مراتب بیشتری بر روی روحیه شما دارد. این موضوع به این دلیل است که شما دوران خواب خود و کارهای شخصی را در این محدوده می گذرانید. بنابراین از آن جایی که به مدت طولانی در معرض این رنگ ها قرار می گیرد، قطعاً از تاثیرات آن ها نیز بهره مند می شوید. به عنوان مثال استفاده از رنگ های تند چندان صحیح نیست. این رنگ ها می توانند میزان استرس یا هیجان شما را بالا ببرند و منجر به اختلال در خواب و تندخویی شوند.

برای اینکه بتوانید خواب راحت در اتاق خواب داشته باشید، از رنگ های ملایم و جذاب در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید. رنگ های آرامش بخش می توانند رنگ های مناسب اتاق خواب باشند. رنگ های هم خانواده با رنگ آبی، تن قهوه ای روشن، سفید، سبز و ... از جمله رنگ های ملایم و ظریف به حساب می آیند. در واقع رنگ سبز حس ماندن در اتاق شخصی را بیشتر می کند. ضمن اینکه این رنگ بسیار انرژی بخش است. بنابراین چنین رنگی در تامین انرژی برای انجام کارهای شخصی بسیار مفید و موثر خواهد بود.

طراحی سقف در دکوراسیون اتاق خواب

سقف نیز از عناصر مهم در دکوراسیون اتاق خواب می باشد. زمانی که به رختخواب می روید و دراز می کشید، چشم تان به سقف گره خواهد خورد. بنابراین بهتر است این محدوده را با یک الگوی ظریف دنبال کنید. رنگ آمیزی محدوده سقف به گونه ای است که رنگ به کار رفته در این ناحیه از رنگ دیوارها باید کم رنگ تر باشد. رنگ آمیزی سقف باعث می شود که شما آن را از نظر بصری نزدیک تر از حد واقعی تصور کنید و  در نتیجه با فضای دکوراسیون اتاق خواب صمیمیت بیشتری برقرار نمایید.

اهمیت به زیبایی در چیدمان اتاق خواب

اهمیت به زیبایی در چیدمان اتاق خواب

برای تزیین اتاق خواب می توانید از کاغذ دیواری یا دیگر قالب های معماری جذاب بهره مند گردید.

رعایت اصل سادگی در دکوراسیون اتاق خواب

سادگی به عنوان یکی از اصول مهم در دکوراسیون اتاق خواب مطرح می باشد. در واقع دکوراسیون انتخابی شما باید در عین زیبایی بسیار ساده نیز باشد. از شلوغ کردن اتاق خواب با چیدمان های غیر ضروری بپرهیزید. توجه داشته باشید که شما در اتاق خواب باید فضای کافی برای رفت و آمد یا انجام کارهای شخصی را داشته باشید. بنابراین نیازی نیست از مبلمان بزرگ در این محدوده استفاده کنید.

دکور اتاق خواب را با ضروری ترین وسایل شخصی خود طراحی کنید. یک صندلی، یک میز، کمد و تختخواب از ضروری ترین وسایل موجود در دیزاین اتاق خواب می باشند.

برای زیبایی فضای اتاق نیز می توانید از عکس خانوادگی، اثر هنری به همراه چند شمع و گل استفاده نمایید.

 

مبلمان مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب

زمانی که می خواهید برای اتاق خواب مبل انتخاب کنید، باید تعریف دقیقی از فضای اتاق خواب خود داشته باشید. اندازه مبلمان انتخابی باید متناسب با ابعاد اتاق خواب شما باشد. برای دیزاین اتاق خواب بزرگ نیز از مبلمان، تخت خواب، کمد و ... بزرگ استفاده کنید. به کار بردن لوازم کوچک در اتاق خواب بزرگ، نمود وسایل را کم می کند و نقش آن ها را در دکوراسیون بی اهمیت می سازد.

اهمیت زیبایی در اتاق خواب

نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

فضاسازی در دکوراسیون اتاق خواب

دکور اتاق خواب را طوری ترتیب دهید که فضای اضافی داشته باشید. انتخاب رنگ های مناسب  نیز در این موضوع تاثیر مهمی خواهد داشت.

برای گذاشتن وسایل شخصی می توانید از یک میز کوچک به همراه قفسه یا پاف کمک بگیرید. به کار بردن عناصر جانبی مانند کمد سبب می شود وسایل شخصی به خوبی جمع آوری و نظم داده شوند. در واقع این عناصر مکمل های دیزاین اتاق خواب هستند.

وجود صندلی در چیدمان اتاق خواب

یک صندلی راحت مانند راک در نظر بگیرید. این صندلی برای تماشای فضای بیرون، رفع خستگی، کتاب خواندن و ... استفاده می شود.

ست کردن در اتاق خواب

برای اینکه بتوانید طراحی زیبا و لاکچری در دکوراسیون اتاق خواب داشته باشید، باید هارمونی رنگ ها را در آن رعایت و از رنگ های ست شده در آن بهره ببرید. این موضوع آرامش چشم نواز و زیبایی را در دکوراسیون اتاق خواب ترتیب می دهد.


اصول مهم در انتخاب رنگ سرویس خواب

در این شرایط انتخاب رنگ سرویس خواب می تواند به عنوان عنصر اصلی و کاربردی در دیزاین اتاق خواب حائز اهمیت باشد. این رنگ ها را می توانید در رنگ های روشن و ملایم انتخاب کنید. برای نمود بهتر سرویس خواب بهتر است آن ها را در رنگ های مخالف دیوار اتاق خواب به کار ببرید. به عنوان مثال اگر رنگ به کار رفته در دیوارهای اتاق خواب سوسنی کم رنگ است، بهتر است از رنگ سفید برای سرویس خواب استفاده کنید. این رنگ ها متضاد در دکوراسیون اتاق خواب بسیار مجلل و شیک خواهند بود.

برای چیدمان اتاق خواب همچنین می توانید رنگ سرویس خواب را در رنگ های هم خانواده با کاغذ دیواری و دیوار و سقف انتخاب کنید. به عنوان مثال رنگ کاغذ دیواری در نوع آبی پاستیلی باشد و رنگ ست سرویس خواب نیز در سبز نعنایی انتخاب شود.

Print
255 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه