فروشگاه تخصصی سرویس خواب ماکان دکور

hadisz

راهنمای کامل انتخاب تشک

راهنمای کامل انتخاب تشک

به صراحت می توان گفت: هیچ چیزی به اندازه داشتن یک خواب راحت و دلچسب نمی تواند انرژی که در طول روز از ما گرفته شده است را به ما برگرداند و تشک طبی مناسب یکی از مهمترین عوامل داشتن یک خواب راحت و دلپذیر است.  خواب راحت نه تنها باعث نشاط و شادابی افراد می شود بلکه برای سلامت جسم و روان هم تاثیر مثبتی دارد. به همین دلیل انتخاب تشک مناسب می تواند سلامتی آناتومی بدن و خوابی راحت و آسوده را برایمان به ارمغان آورد. شاید برایتان سوال پیش بیاید چگونه تشک مناسب را انتخاب و خریداری کنیم؟ از این رو ما قصد داریم امروز در این مطلب در رابطه با "راهنمای کامل انتخاب تشک" مطالب مفید و مختصری را برای شما مخاطبان عزیز و محترم ارائه دهیم. با ما همراه باشید.


 

تشک

شاید برای شما هم پیش آمده باشد زمانیکه از خواب بیدار می شوید کوفتگی شدیدی را در نواحی ستون فقرات خود احساس می کنید، گرفتگی کمر، شانه و گردن غالبا از جمله اتفاق های ناگواری است که نشان می دهد از تشک مناسبی برای خواب استفاده نمی کنید. این روزها اکثر افراد با این مشکلات روبرو هستند و در بیشتر مواقع متوجه تشک نامناسب خود نمی شوند. لازم است بدانید: همه ما آدم ها تقریبا یک سوم از عمرمان را روی این تشک ها سپری می کنیم از این رو در سلامت جسم ما تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت. تشک طبی در مدل های متنوع با ساختار داخلی متفاوتی تولید و به بازار عرضه شده است که ساختار داخلی آنها روی کارایی، دوام و همچنین قیمت تشک تاثیرگذار است. انتخاب تشک نسبت به دیگر کالای خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بایستی هوشمندانه و با آگاهی کامل یک تشک مناسب خریداری کنیم. به همین دلیل با اطلاع از مدل ها و تفاوت های آنها می توانید به تصمیم گیری بهتری برسید.

تشک طبی فنری

تشک طبی فنری به تشک هایی گفته می شود که در ساختار داخلی آنها از فنربندی استفاده شده است و ساختاری نرم دارند. این تشک ها به دو نوع تشک فنر متصل و تشک فنر منفصل(پاکتی) تولید شده است.


تشک فنر متصل

 در ساختار تشک فنر متصل قطعه فلزی بلندی به کل تخت متصل است که احساس نرمی و راحتی را در هنگام خواب به همراه خواهد داشت. در واقع ساختار این تشک ها به گونه ای است که با برخورداری از یک میله مرزی حالت تشک حفظ می شود و برای افرادی که می خواهند روی تشک نرم خوابی راحت و دلپذیر داشته باشند یک گزینه ایده ال است. همچنین لازم است بدانید: قیمت تشک فنری متصل نسبت به دیگر تشک های طبی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.


تشک فنر پاکتی

تشک فنر پاکتی یکی از بادوام ترین تشک هاست که برای سلامت ستون فقرات یک انتخاب ایده آل است. این تشک ها نه تنها از لحاظ طبی بودن در رتبه بالاتری قرار دارند بلکه کیفیت و طول عمر بهتری هم داشته و در زمان غلت زدن حالت ارتجاعی خود را حفظ می کند. در خیلی از مواقع افراد تشک طبی را خریداری می کنند که در زمان خواب هیچ آرامشی را برای آنها به همراه ندارد و مدام با غلت زدن حالت تشک بهم می خورد و به نوعی تشک حالت ارتجاعی ندارد. این تشک در مقایسه با تشک فنری متصل تعادل بهتری دارد و برای تخت های دونفره بهترین انتخاب است. از ویژگی های تشک فنری پاکتی عدم صدا دادن فنر در بلند مدت است و به هیچ عنوان دچار گود افتادگی نخواهد شد، همچنین برای افرادیکه دچار مشکلات در ناحیه گردن و کمر هستند یک انتخاب مناسب است و از آسیب های ستون فقرات در زمان استراحت جلوگیری می کند.


تشک ارتوپدیک

نوع دیگر تشک های طبی، تشک ارتوپدیک است که  خوابیدن روی این تشک ها احساس خوبی را به شما القا می کند. این تشک ها با ساختاری که دارند برای تمام افراد مناسب بوده و از مشکلات ستون فقرات پیشگیری می کند. در واقع تشک ارتوپدیک انعطافپذیری بالایی دارد و باعث بهبود جریان خون در ماهیچه ها و عضلات شما می شود و با تخلیه دردهای عضلانی باعث راحت خوابیدنتان خواهد شد. این تشک برای افرادیکه از کمر درد رنج می برند مناسب است و اکثر متخصصان ارتوپد این نوع تشک را به افرادیکه دیسک کمر دارند و یا عمل جراحی داشته اند توصیه می کنند.اگر به دنبال یک تشک مناسب و با کیفیت هستید تشک ارتوپدیک یک انتخاب مناسب است که تا سالها برایتان کارایی دارد و خوابی راحت و آسوده را برایتان به ارمغان می آورد.
 


 
 ویژگی های یک تشک طبی مناسب

یکی از سوالات رایجی که برای اکثر افراد پیش می آید اینست که آیا تشک طبی سفت بهتر است یا تشک طبی نرم؟ در واقع انتخاب تشک بایستی با اصول و آگاهی باشد و از آنجاییکه چند ساعتی در طول شبانه روز را روی تشک سپری می کنیم باید تشکی را انتخاب کنیم که باعث حفظ سلامتی آناتومی بدنمان باشد. یک تشک مناسب تشکی است که در اندازه، ابعاد و ساختار استانداردی تولید شده باشد و بتواند باعث حفظ سلامت جسم و روان شود. غالبا تشک های نرم برای افرادیکه علاقه مند به این تشک ها هستند مناسب است منتها تشک های ارتوپدیک برای سلامتی و پیشگیری از آسیب های ستون فقرات مناسب است. از این رو به افرادی که می خواهند از مشکلات ستون فقرات جلوگیری کنند توصیه می شود. همچنین حفظ حالت ارتجاعی تشک در زمان غلت زدن هم بسیار اهمیت دارد و باعث می شود در زمان خواب احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشید. از دیگر آیتم هایی که باید در زمان خرید تشک به آن توجه کنید برند و ضمانت تشک طبی است چرا که تشک های طبی معتبر و خوش نام در سطح شهر نمایندگی های متعددی دارند و با تضمین کیفیت به شما اطمینان خاطر خواهند داد. همچنین در زمان خرید تشک طبی حتما به وزن خود توجه کنید تا تشک را متناسب با وزنتان خریداری کنید که هم تراکم فنر بندی بالایی داشته باشد و هم از فریم ضخیمی تولید شده باشد.


 
 
 
 

Print
278 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

x