فروشگاه تخصصی سرویس خواب ماکان دکور

Anonym

خوابی راحت با انتخاب تشک جدیدتان داشته باشید

دوست داری بدونیچجوری یک تشک خوب را انتخاب کنی؟؟
 
خوابی راحت با انتخاب تشک جدید داشته باشید. ابتدا به شما بگویم افرادی هستند که هنگامی که تشکشان را عوض می کنند تا مدتی خوابشان مختل می شود. من این انجام دادن این فرایند را برای شما آسانتر کرده ام و برای شما مهمترین عواملی که باعث می شود شما یک تشک بهتر و راحت تر را انتخاب کنید طی مراحلی برای شما شرح خواهم داد.

چند سال است از تشک خود استفاده می کنید؟


اینکه شما چند سال است از تشک استفاده می کنید اولین موردی است که شما را به فکر بیاندازد آن را با یک تشک جدید عوض کنید. اگر شما هشت سال است که از تشکتان استفاده می کنید دیگر باید به فکریک تشک جدیدتر باشید. البته این یک قانون نیست شما می توانید از یک تشک خوب سالهای بیشتری استفاده کنید زیرا آنها رابطه مستقیمی با خوابیدن شما دارند و حتی در الگوهای خواب شما نیز موثر هستند.
تعویض و انتخاب تشک جدید:
اگر شما بی قرار هستید، یکدفعه از خواب بیدار می شوید، شبها خوابتان نمی برد، یا فقط احساس آرامش نمی کنید ممکن است زمانی برای تعویض تشکتان باشد. شما می توانید با انتخاب تشک جدید و تحقیق در این مورد به آنچه که برای یک خواب آرامش دهنده نیاز دارید، برسید.

2. تنوع در انتخاب تشک


در انتخاب تشک تنوع های زیادی وجود دارد. نوع تشکی که هر شخص نیاز دارد، با توجه به شرایط هر شخصی متفاوت است. با تغییرات که در بسیاری از تشکها انجام شده است بسیار سخت است که یک تشک خوب انتخاب کرد. اما شما نگران نباشید با کمی تحقیق درباره انتخاب های افراد در سالهای اخیر در مقاله حاضر من رایج ترین انواع تشک را برای کمک به شما بیان کرده و آنها را به چند دسته ساده تقسیم می کنم.
مموری فوم:
 انتخاب تشک درست مثل این است که برای تلفن های موبایل یک جلد بخرید تا از گوشیتان محافظت کند، این نوع تشک تنها از مموری فوم تشکیل شده است. تشک مموری فوم از بدن محافظت می کند و سبب کاهش فشار و مناسب با طراحی بدن ساخته شده است. از لحاظ تاریخی، مموری فوم شهرت بدی با عنوان "خواب داغ" داشته است یعنی تا حدودی گرم می شوند. با این حال، بسیاری ازمموری  فوم های جدید پیشرفته تر و با ویژگی های خنک کننده بهتری طراحی شده اند، نوع جدیدتر مموری فوم بسیار خنک تر ازمموری فوم سنتی است.
این نوع بهترین مدل برای چه کسانی است؟ کسانی که می خواهند فرم بدنشان به درستی حفظ شود. شکل دادن به بدن، کانتور، کم فشار آوردن به بدن مهم است که در این مدل این ویژگی ها دیده می شود. طیف گسترده ای از تشکها به عنوان "مموری فوم " طبقه بندی شده اند و تمام مموری فوم ها  با هم از نظر وزن یکسان نیستند. یک گزینه مناسب برای کسانی که می خواهند راحت بخوابند و نسبت به  بسیاری از نوع های ترکیبی یا لاتکس راحت تر هستند.
لاتکس
 
این نوع به طور انحصاری از فوم لاتکس ساخته شده و با خواص خنکی و راحتی شناخته شده است و یک نوع معروف برای انتخاب تشک دلخواهتان است . لاتکس راحت و انعطاف پذیر است و همانند فوم مموری فشار زیادی را به بدن وارد نمی کند.
این نوع بهترین مدل برای چه کسانی است؟ کسانی که می خواهند از این نوع مدل استفاده کنند  باید بدانند این تشکها بزرگ و انعطاف پذیر، خنک کننده و راحت است. علاوه بر این، نسبت به مموری فوم ها طول عمر بیشتری دارند و ضخیم نیستند بنابراین وزن آن نسبت به مموری فوم ها کمتر است.
کویل ها(تشکهای فنری)
یکی از محبوب ترین و گسترده ترین نوع  برای انتخاب تشک است. کویل (نام مستعار) آن است و به آنها نوع فنری نیز گفته می شود. دارای یک یا چند لایه کویل های بهار (به طور کلی فولاد) هستند که از بدن شما حمایت کرده  و راحتی را برای شما فراهم می کنند. با پیشرفت تکنولوژی، تعداد، انواع و لایه های کویل تغییر می کند. تعداد بیشتری از کویلها معمولا به تشکهای راحتی نیز مشهور هستند
این نوع بهترین مدل برای چه کسانی است ؟ کسانی که می خواهند از این نوع استفاده کنند ،این نوع مدل خنک کننده هستند و به خصوص برای بهار و تابستان مدل هایی مناسب برای استفاده هستند.
پیلو-تاپ
با انتخاب این نوع تشک نرم ترین نوع را در میان تشک ها را امتحان می کنید. تشکيل شده از مجموعه ای از دسته ها (کويل، لاتکس، مموری، هيبريد و ...)، نوع پیلو-تاپ لایه ای از مواد نرمي را به هم پوشانده يا به داخل آن وصل کرده اند. این کار برای راحتی و نرمی بیشتر است و کوسنهایی برای خواب را نیز به همراه دارند.
این نوع بهترین مدل برای چه کسانی است ؟ کسانی که می خواهند روی آن  راحت بخوابند و ترجیح می دهند  حتی تشک راحت تر از یک کوسن باشد . این نوع به دلیل نرمی زیاد باعث می شوند خواب شما راحت باشد.

هیبریدی:
 
این نوع تشکها از ترکیبی از لاتکس، مموری فوم، فوم پلی یورتان، کویل ها و سایر مواد دیگری است که درون آن مواد مربوط به هر نوع ذکر شده بکار می رود. این تشک ها معمولا برای به حداکثر رساندن خواص خاصی که همه تشکها دارند، طراحی شده اند. به عنوان مثال، ترکیبی از لاتکس + مموری فوم می تواند از طریق لاتکس، خنک کننده و به بدن نیز فشار وارد نکند ، اما همچنین فشرده سازی مموری فوم گاهی باعث فشار زیاد به بدن می شود.
قابل تنظیم
همانطور که از نام این مدل  تشکها پیداست، به راحتی موقعیت خواب افراد را تغییر داده و فرد احساس می کند می تواند بر روی این نوع تشکها غلت بخورد و هیچ فشاری به کمر او وارد نشود . برخی از این نوع تشک ها حتی توانایی ارتعاش، حرارت دادن و یا ماساژ دادن  به بدن هنگام خوابیدن را دارند. 


Print
546 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه