فروشگاه تخصصی سرویس خواب ماکان دکور

Anonym

اثرات و مشکلات کم خوابی


با توجه به تفاوت‌های موجود در زندگی یک مساله وجود دارد که تقریبا همه به طور مشترک با آن دست و پنجه نرم میکنند و آن کمبود خواب می باشد. طبق گفته مراکز کنترل و پیش‌ گیری بیماری ‌ها بیش از یک سوم از مردم دنیا به طور منظم به اندازه کافی نمیخوابند. خواب به این دلیل اهمیت دارد که مطالعات متعدد نشان داده ‌اند که کیفیت خواب می ‌تواند خطر ابتلا به دیابت، چاقی و علائم افسردگی را افزایش دهد. همچنین کمبود خواب می ‌تواند بیماری کبد را تشدید کند. 

خواب چیست؟
با کاهش میزان خواب و افزایش کم خوابی، سطح هوشیاری به شدت پایین می آید و اکثر عضلات درگیر خواهند بود. یک توضیح کوتاه و روشن: چرخه خواب با پنج چرخه تفاوت در عمق مشخص می‌ شود. هر چه خواب عمیق تری داشته باشید، کیفیت خواب بهتر است. خواب سالم بین 7.5 تا 9 ساعت می باشد.

تاثیر کم خوابی روی زندگی:
بر روی حافظه ما و توانایی سازماندهی مجدد افکار ما تاثیر مستقیم دارد. 
در ترشح هورمون‌ های ضروری و توانایی بدن ما برای ریکاوری فیزیکی بدن
کاهش یادگیری در حافظه از جمله مشکلات کم خوابی می باشد.
خواب نقش مهمی در تفکر و یادگیری بازی می‌ کند. فقدان خواب و مشکلات کم خوابی این فرآیند های شناختی را به طرق مختلف آزار می‌ دهد. مشکلات کم خوابی اول، توجه، هشیاری، تمرکز، استدلال و حل مساله را مختل می ‌کند. این باعث می‌ شود که یادگیری به طور موثر دشوارتر شود. دوم، در طول شب، چرخه ‌های متعدد خواب نقشی در "تحکیم" خاطرات در ذهن بازی می‌کنند. اگر به اندازه کافی خواب نداشته باشید، نمی‌ توانید آنچه را که در طول روز یاد گرفتید را به یاد بیاورید.

تاثیر کم خوابی روی بدن:
بیماری ‌های قلبی
حمله قلبی
نارسایی قلبی
قلب نامنظم
فشار خون بالا
سکته
دیابت

تاثیر تشک و تخت روی خواب و مشکلات کم خوابی
اگر می خواهیم یک خواب کامل و عمیق داشته باشیم ، پس ما به یک تخت خوب و راحت نیاز داریم تا در تمام مدت خواب از آرامش بهره ببریم. با خوابیدن بر روی یک تخت خواب راحت ستون فقرات به اندازه کافی مورد حمایت قرار خواهد گرفت. آزادی حرکت یا توانایی برای تثبیت بدن. راه‌حل برای تمام این مسائل یک تشک است که ستون فقرات خود را به هنگام خوابیدن حفظ می‌ کند. پس برای داشتن یک خواب کامل و با کیفیت ، نیاز به یک تشک و تخت خواب مناسب و راحت است.


Print
362 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه