فروشگاه تخصصی سرویس خواب ماکان دکور

Anonym

آنچه باید در مورد نگهداری سرویس خواب، تشک و مبل بدانیم؟

نگهداری سرویس خواب

اهمیت نگهداری سرویس خواب

نگهداری سرویس خواب و تمیز کردن آن اهمیت زیادی دارد. ما می دانیم که تمیز کردن خانه هیچ وقت به پایان نمی رسد و یک لیست بلند از چیزهای مختلفی که در خانه است و نیاز به تمیز کردن دارد را شامل می شود. اما مطمئناً با من هم عقیده هستید که در بین تمام کارهایی که برای نظافت و تمیز کردن و همچنین نگهداری از وسایل مختلف انجام می دهید تمیز کردن سرویس خواب و نگهداری سرویس خواب از اهمیت و ارزش زیادی برخوردار است. شما اگر اصول صحیح نگهداری سرویس خواب را رعایت کنید می توانید برای مدت طولانی تری از سرویس خواب خود استفاده کنید. چیزی که باید بدانید این است که تقریباً همه ما در حدود یک سوم از زندگی خود را در رختخواب به سر می بریم.

در این بین نگهداری تشک و تمیز کردن آن از اهمیت بالایی برخوردار است. تشک شما می تواند به سرعت به محلی برای پرورش باکتری ها و انواع آلودگی ها تبدیل شود که می تواند مانع از خواب کافی و با کیفیت در طول شب شود. از گرد و غبار گرفته تا کپک و قارچ مواردی هستند که تشک را آلوده می کنند.
 

چند نکته در خصوص نگهداری سرویس خواب و تشک

برای نگهداری سرویس خواب و اینکه تشک و سرویس خواب شما همواره تمیز و مرتب باشد نیاز است که کارهایی را انجام دهید و نکاتی را رعایت نمایید که در ادامه ما به بیان برخی از این نکات مهم و کلیدی اشاره می کنیم:
- ملافه های تختخواب خود را در آب 130 درجه شستشو دهید تا کنه ها، گرد و غبار و آلودگی های مختلف تختخوابی که در ملافه ها وجود دارند از بین بروند.
- بهتر است که تشک شما قابل شستشو باشد. چون که تشک هم از مواردی است که آلودگی های مختلف را به خود جذب می کند.
- هر از چند گاهی پتوها و سایر لوازم روی تشک و خود تشک را از روی تختخواب بردارید و بگذارید که به اصطلاح هوا بخورد.
- از تماس تشک با نور خورشید جلوگیری کنید.
- اگر لکه ای روی سرویس خواب شما افتاد در سریع ترین زمان ممکن نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایید.
- جاروبرقی سرویس خواب را برای نگهداری سرویس خواب و تمیز کردن فراموش نکنید. این کار را می توانید هر چند وقت یک بار انجام دهید.
- در هنگام تمیز کردن وسایل سرویس خواب مخصوصاً تشک از مایع ظرف‌شویی یا پودر لباس شویی به هیچ وجه توصیه می شود که استفاده نشود.
- خشک بودن تشک و سرویس خواب اهمیت زیادی در نگهداری سرویس خواب و افزایش طول عمر آن دارد. پس همواره سعی کنید که سرویس خواب خود را تمیز و خشک و به دور از رطوبت نگهداری کنید.
- سعی نکنید که بر روی سرویس خواب غذا بخورید و از غذا دادن به بچه ها در روی سرویس خواب برای نگهداری سرویس خواب و مراقبت بیشتر از آن خودداری کنید.
- در هنگام جابه جایی تشک مواظب باشید که گوشه هایش را دونفری بگیرید تا از خم شدن آن جلوگیری شود.
- از نکات دیگر که در نگهداری سرویس خواب باید توجه کنید این است که در هنگامی که عادت ماهیانه دارید و اینکه مواقعی ممکن است دچار استفراغ شوید به هیچ وجه از سرویس خواب برای خوابیدن استفاده نکنید.

 

 

 

 

 نگهداری سرویس خواب و محصولات چوبی

در خصوص نگهداری سرویس خواب و محصولات چوبی مانند نگهداری مبل می توان با رعایت کردن نکاتی طول عمر این لوازم را افزایش داد. در ادامه به بیان برخی موارد اشاره می کنیم. مبلمان چوبی می تواند ده ها سال در محیط مناسب خانه دوام بیاورد، اما اگر آن‌ها را به طور نامناسب نگهداری کنید، حتی برای مدت کوتاهی نمی توانند دوام بیاورند و به زودی معیوب می شوند. مهم ترین چیزی که به چوب و محصولات چوبی آسیب می رساند رطوبت است؛ پس تا جایی که می توانید محصولات چوبی و مبلمان خود را از رطوبت دور نگه دارید.
- درجه حرارت بالا و پایین محیط خانه می تواند بر روی مبلمان چوبی اثرگذار باشد و باعث ایجاد ترک های ریز و حتی ایجاد فاصله در قسمت های اتصال شده در آن‌ها شود برای جلوگیری از این کار بهتر است بر روی آن‌ها روکش قرار دهید.
- از نگهداری وسایل چوبی در مکان‌هایی مانند زیر زمین و یا زیر شیروانی به منظور انبار کردن پرهیز کنید مگر اینکه بررسی کنید که این مکان‌ها رطوبتی نباشند.
- تجهیزات و وسایل چوبی را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید چون نور خورشید می تواند باعث رنگ پریدگی شود. روکش بهترین راه کنترل و نگهداری از آن‌ها است.
- در تمیز کردن مبلمان و تجهیزات چوبی و حتی تختخواب های چوبی از پارچه زبر استفاده نکنید چون دچار خراش و خط افتادن بر روی سطح چوب می شود.
- در هنگام جا به جایی وسایل چوبی و مبلمان دقت کنید که آن‌ها را به هیچ وجه بر روی زمین نکشید و حتماً از روی زمین بلند کرده و بعد به مکان مورد نظر انتقال دهید.
- برای تمیز کردن گوشه های مبلمان و صندلی و میز آرایش و ... می توانید از جاروبرقی استفاده نمایید.
- بهترین شیوه برای تمیز کردن مبلمان استفاده از پارچه ای که آغشته به آب و صابون است استفاده کنید. کناره های مبلمان را نیز می توانید با برس مسواک تمیز کنید.
- برای تمیز کردن و نگهداری سرویس خواب چوبی و تمیز کردن مبلمان می توانید از پارچه ای آغشته به سرکه استفاده کنید. البته باید قبل از استفاده پارچه را کاملاً بفشارید تا زیاد خیس نباشد و باعث ایجاد لکه بر روی چوب نشود. از پارچه نم دار آغشته به سرکه که زیر نباشد برای این کار استفاده نمایید.
- برای جلا دادن و از بین بردن لکه و خط و خش می توانید از مخلوط روغن زیتون و الکل استفاده کنید.
با رعایت نکاتی که در خصوص نگهداری سرویس خواب و مبلمان چوبی و روش های تمیز کردن آن گفتیم می توانید طول عمر این تجهیزات را افزایش داده و با خیال راحت برای سالیان سال از آن‌ها استفاده کنید.

 

 

  

Print
558 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه